KGÖ: Enternasiyonalist Komünist Kadın Savaşçı İvana Hoffmann Yoldaş Ölümsüzdür

“Kız kardeşlerim, kardeşlerim, arkadaşlarım, anne ve babalarım, yoldaşlarım; kapitalist barbarlığa karşı özgürlük mücadelesi karşımda dururken ben daha fazla eylemsiz duramam. Partimizin enternasyonel yönünü temsil edecek ve örgütümüzün silahlı mücadelesinin bir parçası olacağım. Sevgi ve umut dolu bir gerilla olacağım”

(İvana Hoffmann)

Rojava’da kadın devrimini savunma, Kobane’yi DAİŞ çetesinden temizleme savaşımında Komünist Gençlik Örgütümüzün kadın militanı İvana Hoffmann (Avaşin Tekoşin Güneş) yoldaşımız ölümsüzleşti.

Kobaneyi çetelerde arındırma operasyonuna katılan yoldaşımız Avaşin Tekoşin Güneş 7 Mart günü Rojava’nın Çizire kantonu Til Temir bölgesinde ölümsüzler kervanını katıldı. Ölüm adın kalleş olsun…

1 Eylül 1995 yılında Almanya’nın Emmerich kentindeyaşama gözlerini açan İvana yoldaşımız, Afrika kökene de sahip olan enternasyonalist bir Alman olarak küçük yaştan itibaren haksızlıklara karşı isyan edendi. Bu kişilik yapısı yoldaşımızı şekilendirdi. Duygu yüklü, neşeli, insan sevgisiyle doluydu. Mütevazi, çalışkan, emekçi, engin gönüllü, insan güzeliydi o.

Lise yıllarında mücadeleye atılan Avaşin yoldaş, Komünist Gençlik Örgütümüz (KGÖ) ile 2011 yılında tanıştı. Aynı yıl Duisburg kentinde Komsomol’un saflarında örgütlü mücadeleye katıldı. Kısa sürede öne çıkan İvana yoldaş, sorumluluk almaktan çekinmedi.

Kadının özgürlük mücadelesini çok önemseyen yaşamın her alanında erkek egemen anlayışa karşı duran Avaşin yoldaş, devrimciliği içten his eden ve yaşatan nadir yoldaşlardan biriydi. Düzenle bağlarını sürekli sorgulayan yoldaşımız, gerilla yaşam tarzına özlem duydu ve öylede yaşadı. Güçlü duruşuyla yanındaki yoldaşlara güven veren Avaşin yoldaş, herkesi örgütlü mücadeleye katılmaya çağırandı.

O kavgada ölümsüzleşenlere bağlı, Yasemin ve Şengü’lü örnek alandı. Devrimcilikte net olan Avaşin yoldaş, koşullara teslim olmaz mücadele edendi. Yakınmak nedir bilmeyen Avaşin yoldaş öğrenmeye meraklı ve aldığı görevleri titizlikle yerine getirendi. Özgür genç bir kadın olan yoldaşımız, gittiği her ortamda kısa sürede kaynaşan ve etkileyendi.

O Kürdistan ve özgürlükler sevdalısıydı. O bizim ‚Mardinli’mizdi. Bundan dolayı hep yönünü Kürdistan’a ve Kürdistan’ın özgür dağlarına çevirdi. Ezilen halkların, baskı gören inançların, emperyalist kapitalist sistem tarafından dışlananların safından yer aldı. LGBTİ kimliğini taşıyan yoldaşımız, Avrupa’nın imkanlarını elinin tersiyle iterek, Rojava halkının özgürlük mücadelesine koştu. O başka türlü yaşayabileceği düzen içi bir yaşam yerine, devrimci olanı seçti. Kopuşlar kuşağının öncü kadın savaşçılarından biri olarak, devrimin sıcak en ön cephelerinde yerini aldı. Kadın devrimi görüş açısıyla düzeni değil, devrimi büyüttü. O bir enternasyonalist gençkomünist kadın olarak, devrimin çağrısına kulak verdi. Bizlere, dünya halklarına yürümesi gereken yolu göstermek içinön saflarda savaşarak ölümsüzleşti.

Acımız tarifsiz, öfkemiz kabına sığmamakta, genç bir ölümün dayanılmaz mevsimindeyiz şimdi. Arkanda yas tutmak yok asla. Senden devir aldığımız kızıl bayrağı, daima yükseklerde dalgalandıracağımıza söz veriyoruz. Senin bizlere bıraktığın, devrimci mirası Komünist Gençlik Örgütü olarak şartsız savunacak ve genç nesillere anlatacağız. Komünist kadın kimliğini, öncü kadın savaşçılığını hep örnek alacağız. Daima bizimle olacaksın, daima seninle olacağız.

Güle, güle sevgili yoldaş. Özlemini çektiğin özgür bir dünya kurma mücadelesinde, Rojava devriminin savunulmasında yoldaşların, Komünist Gençlik Örgütü, savaşımını sürdürüyor ve sürdürecek, yer yüzü aşkın yüzü oluncaya dek.

Düşleri düşlerimiz, yolu yolumuz, anısı onurumuzdur!

Avaşin Tekoşin Güneş yoldaş ölümsüzdür!

İvana Yoldaş Yaşıyor MLKP Savaşıyor!

Komünist Gençlik Örgütü

Avrupa Komitesi

Werbeanzeigen

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s