MLKP Kadın Önderliği: Afrika, Avrupa, Mezopotamya Kadınlarının Kızkardeşlik Köprüsü Ivana Hoffmann Ölümsüzdür!

Yoldaşımız, kızkardeşimiz, Avrupa gençliğimizin öncü komünist kadın militanı, enternasyonalist devrimci Ivana Hoffmann’ı, 8 Mart alanlarını 1. Komünist Kadın Konferansı’mızın ve Komünist Kadın Örgütü’müzün müjdesiyle özgürleştirdiğimiz günün arifesinde ölümsüzlüğe uğurladık.
Erkek egemen kapitalist düzene karşı büyük öfkesi, ezilen, emekçi insanlığa derin sevgisi, eylem alanlarını, mitingleri, toplantıları ve savaş mevzilerini çiçeklendiren sevinci ve kahkahaları, kadın devrimini yaşamının her alanında var etme çabası, Ivana yoldaşı, özgürlük rüzgarlarının kendisini çağırdığı yere, faşist politik islamcı Daiş çetelerine karşı insanlığı ve devrimi savunmak için Türkiye ve Kürdistan devriminin ön cephesi Rojava’ya götürdü.
„Kapitalist barbarlığa karşı özgürlük mücadelesi karşımda dururken ben daha fazla eylemsiz duramam. Partimizin enternasyonal yönünü temsil edecek ve örgütümüzün silahlı mücadelesinin bir parçası olacağım“ sözleriyle yola çıkan Ivana (Avaşin Tekoşin Güneş) yoldaş, örnek mücadelesiyle, küçük düşlerin, küçük dünyaların, altın kafeslerin, bireyci korkuların, Avrupa tipi yaşam statükolarının zindan kapılarını yıkarak, Rojava Devrimi’nde can bulan kadın özgürleşmesinin, kadın örgütlülüğünün ve kadın öncülüğünün enternas- yonalist temsilcisi, partimiz MLKP’nin enternasyonal tabur çağrısının kadın öncüsü oldu.
Ivana yoldaş, kadın, lgbti, öğrenci, emekçi ve göçmen kimliğinde, Afrikalı kadınların acılarla yüklü yaşamını, Avrupalı genç kadınların cinsel saldırı, sömürü ve metalaşmayla kuşatılmış düşlerini, Anadolu ve Mezopotamyalı kadınların özgürlük özlemlerini birleştirdi. Afrika, Avrupa, Mezopotamya kadınlarının kızkardeşlik köprüsü oldu.
Işık, Güneş ve Yasemin yoldaşlar şahsında, ölümsüzleşen kadın yoldaşlarımızdan daima büyük bir güç alan ve sevinçle öğrenmeye çalışan, devrimciliğini onların anısı ve mirasıyla güçlendiren, parti adında Güneş yoldaşın anısını onurla taşıyan Ivana yoldaş, Sibel Bulut’umuzun izini sürerek sonsuzluğa yürüdü. Biz de aynı sevinçle, aynı kararlılıkla Ivana’dan öğrenecek, onun özgürlük tutkusunun izinden yürüyeceğiz!
Kadın Devrimimizin enternasyonalist bayrağı Ivana yoldaş, Rojava gönüllülüğü başvurusundaki sözünü tuttu, 8 Mart alanlarına mücadele ruhu ve çelikten irade taşıyarak geri döndü. En güzel şarkı olup, alanları dolduran kadınları ve ölümsüzlük haberini alan çeşitli halklardan devrimcileri büyüledi.
Ivana yoldaşın ölümsüz anısı, MLKP Komünist Kadın Örgütü’müzün öncü iradesinde, devrimci eylem ve ruhunda ışıldayacak. Bu, ona sözümüzdür!
Ivana Hoffmann ölümsüzdür!
Rojava Devrimi Kadın Devrimidir Savunacağız!
Kadın Devriminin Zaferi İçin Yaşasın MLKP/KKÖ!

8 Mart 2015
MLKP Kadın Önderliği
Werbeanzeigen

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s