Süryani kadınlar: Havro İvana mücadelemizde yaşayacak!

Rojava’da Süryani kadınların oluşturduğu Bethnahrin Kadın Birliği (HNB) Til Temir’de ölümsüzleşen MLKP savaşçısı İvana Hoffmann’ı andı, „Mücadelemizde yaşatacağız“ diye belirtti.

Bethnahrin Kadın Birliği’nden gönderilen açıklamada, „Khabur nehri kıyısında halkların tarihi direnişi insanlık değerlerine sahip çıkan herkesi aynı cephede bir araya getiriyor. Bu direniş savaşçılarından biriside Afrikalı, Almanya vatandaşı Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP) üyesi enternasyonalist İvana Hoffmann’dır. İvana Hoffmann 7 Mart 2015 tarihinde Süryani-Asuri-Keldani-Arami halkının topraklarını, köylerini ve insanlarını DAIŞ vahşet örgütüne karşı savunurken şehit düştü“ ifadeleri yer aldı.

DAİŞ çetesine karşı mücadele eden Süryanilerin Hoffmann’ı unutmayacağı belirtilen açıklamada şu ifadeler yer aldı: „Havro (yoldaş) İvana ezilen bir ırkın, bir cinsin üyesi olarak ezilen halkların özgürlüğü için genç yaşında büyük sorumluluk bilinciyle kendini feda etmiştir. Süryani kadınları ve gençleri İvanaları unutmayacak ve anılarını hep yaşatacaklardır. Khabur şehitleri kanlarıyla yazdıkları destan halklara ve devrimcilere büyük bir moral vermektedir. Halkların dayanışması pekiştikçe kadınların mücadele iradesi örgütlendikçe kölelik zincirleri kırılmaktadır. Süryani kadını ve dünya kadınları 8 Mart ruhuyla gericiliğe karşı mücadele ederek özgürlüğünü kazanmaktadır. Khabur, Gozarto-Rojava kadınları savaş içerisinde direndikçe İvana’ların özgürlük ve onurlu yaşam umutları gerçekleşecektir.“

Werbeanzeigen

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s