Young Struggle: Ivana Hoffmann yoldasimiz mücadelemizde yasiyacak !

Ivana yoldasimiz Young Struggle ile 2009 yillarinda tanisti. Hizlica gelistirdigi militanligi ile kendisini öne çikartti ve aktif mücadeleye yer almaya basladi. Davasina sonuna kadar inaniyordu ve suphesiz bunun için sonuna kadar kavga etti. Iyi bir dünya için savasiyordu Ivana ve insanlarin özgür yasiyabilecegi bir dünya için savasiyordu. Ivana yoladasimiz ortamlarimizin nese kaynagiydi. Her bulundugu ortami etkileyen bir yoldasimizdi. Militan, kararli, sevgi dolu, mücadele dolu bir yoldasimizdi.

Kendisini öne çikartmaktan hiç bir zaman çekinmedi. Görev almaktan kaçinmiyordu. Gençleri etkileme gücüne sahipti. Kendisi ayni zamanda bir LGBT bireyidi ve bu kimligini her zaman öne çikartmaktan korkmadi. Bu militanligi ve kararligi bütün gençlere örnek olmalidir.

Ivana yoldasimiz Kadin Özgürlük mücadelesine çok önem veriyordu. Bunu gençlik kamplarimizda ve farkli tartismalarda açik açik öne çikartiyordu. Kadin özgürlük mücadelesinin onun için ayri bir önemi vardi. Cins bilinci ile kusanmis, yasaminin her aninda bu bilincle hareket ediyor ve yoldaslarini harekete geciriyordu.

Ivana yoldasimizin kayibi yakinlarini, tanidiklarini ve bir çok insani kuskusuz etkilemistir. O mücadelemizde çok önemli bir yer aliyordu. Ayni zamanda o bizler için bir mücadele semboludur. Onu mücadelemizde yasatmak ve bu mücadeleyi sürdürmek biz Young Struggle`li gençlerin görevidir. Zaman yas tutma degil ,zaman mücadeleyi büyütmek ve Ivanalasma zamanidir.

Werbeanzeigen

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s