PML(RC): Yoldaş Hoffmann’a Onur ve Şan Olsun!

Derin proletarya enternasyonalzimi ile hareket eden birçok yoldaş terörist vahşetin Kürt halkının kapısını çalıdığı bir dönemde Rojava’nın çağrısına, yardım çığlığına yanıt oldu.

1936’da İspanya’da olduğu gibi dünya çapında devrimci örgütler uluslararası işçi sınıfı çıkarları ve onun faşizme karşı haklı mücadelesi için en büyük fedekarlığı yaparak yeni enternasyonal tugaylar oluşturdu.

Bu yeni tugaylar ideolojik olarak etkilendikleri Kominterni örnek alarak, yaşamlarından, akrabalarından ve herşeyden vazgeçmeye hazır birçok Marksist Leninist genç tarafından sınıfsal görevleri için biraraya getirildi. İşçi sınıfının en tutarlı ve disiplinli YPG ve YPJ’li kadın ve erkek militanlarıyla birlikte silah kuşanarak, evlerinden çok uzaklarda Kürt halkının kurtuluşu ve Rojava’da sosyal gelişim için faşist Daiş çetelerine karşı durdular.

Bugün yoldaş Ivana Hoffmann’ı gömüyoruz. İşçi sınıfı onun ölümü için ağlıyor, ancak biliyoruz ki O’nun ölümü boşa değil. O’nun örnek duruşu dünyada binlerce genç insanı etkiliyor. 6 ay boyunca IŞID katillerinin elinde katliama uğrayan halkı savundu. Düşmana karşı ön cephede olabilmek için Almanya’da varolan bütün ayrıcalıkları reddetti. Til Temir’de düşmana karşı çarpışırken şehit düştü. O’nun direnişi nedeniyle gericiliğin hamlesi durduruldu.

Ivana yoldaşa hiçbir şey geri getirmeyecek, ancak yoldaşlarının kalplerinde yaşadığını biliyoruz. Artık elde edilecek her zafer onun ve içi sınıfının kurtuluşu için yaşamlarını feda eden tüm yoldaşlar için olacak.

Yaşamı dünya çağında tüm işçiler için bir örnektir. Fedekarlık iradesi, adaletsizliğe uğrayan herkesle sarsılmaz duygudaşlığı tüm devrimci militanların yoluna ışık tutuyor.

Bugün Hoffmann’a ‚hoşcakal kal‘ diyen tüm MLKP’li yoldaşlara desteğimizi iletiyoruz. Acınız acımızdır, savaşınız savaşımızdır. Rojava’da işçi sınıfının yerine konulamayacak kayıplarının varlığını biliyoruz. Daha birçok yoldaşın vahşete karşı savaşımda düşeceğini biliyoruz, ancak zafere ulacağımıza eminiz.

20. yüzyılda faşist vaşete karşı cphe açtığımız gibi bugünde Rojava’da geleceği belirleyici bir savaş sürüyor. Yine Stalingrad’da proleteryanın Nazi ordularını parçaladığı karşı saldırı da Ivana gibi fedekar insanlar tarafından başarıya ulaştırılmıştı. IŞIN’ın sonu Kobane’de başlayacak. İşçi sınıfının Rojava’da döktüğü her damla kan proleterya devrimini örecek. Zafer her geçen gün daha da yakın, düşman bizi geriletemeyecek. Yumruk denizi Kürt işçilerini yok etmeyece çalışanları bölgeden söküp atacak. Düşen her yoldaş daima hatırlanacak. Ivana yoldaşın, Nejat yoldaşın, Bulut yoldaşın ve tüm şehitlerin proleteryanın kölelik zincirlerinden kurtulacağı haklı kavgadaki militan duruşları, devrimci mirasları her bir gencin bilincindeki yerini koruyacak.

Onur ve San olsun Ivana Hoffmann Yoldaşa!

Yaşasın Enternasyonal Dayanışma!

Halk şehitleri daima yaşacak!

Yaşasın MLKP!

Yaşasın Marksizm Leninizm ve proleterya enternasyonalizmi!

Şehid Namırın!

BIJI BERXWEDANA ROJAVA! BIJI YPG/YPJ! BIJI MLKP! BIJI KURDISTAN!

PML(RC)

13th March, 2015

Werbeanzeigen

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s