Rojava Savunmasinda Ölümsüzlesen Ivana Hoffmann’a Iliskin Basin Toplantisina Davet

Basına ve Kamuoyuna

Rojava Savunmasında Ölümsüzleşen
Ivana Hoffman’a İlişkin Basın Toplantısına Çağrı

“Tüm ezilen halklarımızı birleştiren mücadelemizi tanımak istiyorum. Her şeyden de önemlisi gerekiyorsa kendi hayatım ile devrimi savunmak istiyorum. Bunun sonucunda ne ile karşılaşabileceğimi biliyor ve bu mücadelenin öneminin farkındayım.“
Ivana Hoffmann

7 Mart Cumartesi günü saat 03 sularında barbar faşist dinci DAIŞ (İŞİD) çetelerinin Rojava’nın Cizire Kantonu Til Temir bölgesindeki stratejik mevzilere dönük saldırılarına kahramanca direnerek karşı koyan enternasyonalist komünist kadın savaşçı Ivana Hoffmann ölümsüzler kervanına katıldı.

Rojava devrimini savunmak, onur ve özgürlük kavgasını büyütmek ve halklar arası enternasyonalist dayanışma bayrağını yükseltmek için MLKP’nin çağrısına yanıt olarak gittiği savaş siperlerinde amansız bir direniş örneği sergileyen Ivana Hoffmann (Avaşin Tekoşin Güneş), çarpıştığı tüm cephelerde yoldaşlarının sevgi ve gülünç kaynağı oldu.

Yeni dönemin kadın özgürleşmesi ve komutanlaşmasının da enternasyonal işaret fişeği olan Almanya Duisburg doğumlu 19 yaşındaki Ivana Hoffman’ın yaşamı, mücadelesi, ölümsüzleşmesi ve Cumartesi yapilacak uğurlama törenine ilişkin gerçekleştireceğimiz basın toplantısında siz değerli basın mensuplarını aramızda görmekten büyük memnunluk duyarız.

Tarih: 12 Mart 2015
Saat: 12:00
Yer: Weissenburger Str. 8, 47137 Duisburg

Werbeanzeigen

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s